Abdullah Talha

KİTAP OKUMA YARIŞMASI DAVETİ

Abdullah Talha
Cevaplar0
Gösterim1819
Abdullah Talha
Moderatör
Konular4
Cevaplar0


aus-mim_1358620593108 (1)

Selamun Aleyküm Kıymetli Ormantik Üyesi Öğrenci / Mezun Arkadaşlar ;

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl 4.sü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları “Hadis” konulu olacak. Yarışma kitabının ise Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Seçkin Hadis” kitabı olduğu açıklandı.

Riyazüs Salihin kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya’da, “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor.

Yarışmanın Amacı

Yarışmanın; toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak, H.1437 / M.2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı.

Büyük Ödüllü Organizasyon

Yarışmaya katılanlar, merkezi olarak verilen 16 Umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 15 bin TL para ödülünün yanı sıra, proje ortağı kurum ve kuruluşların il ve ilçelerde dereceye girenlere verdiği binlerce ödüllerden kazanma fırsatı elde edecek.

Dünya Geneline Yönelik Yarışma

A, B, C ve D kategorilerinde yazılı test usulü düzenlenecek yarışmaya, internet üzerinden online Türkçe dilinde E kategorisinde ve yine internet üzerinden tüm dünyada İngilizce dili için yaş sınırı olmaksızın F kategorisinde katılabilinecek.

En Büyük Sivil Yarışma Organizasyonu

1434 / 2013 yılında “İlmihâl” konusunda tertip edilen birinci “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’na” 87 bin 014 kişi müracaatta bulunurken, 1435 / 2014 yılındaki “Kur’an-ı Kerim Meali” konulu ikincisine 174 bin 399 kişi başvurmuştu. Geçen yılki “Son Peygamber’in Hayatı (S.A.V.)” konulu üçüncü yarışmaya ise 264 bin 929 kişilik başvuru ile yine kendi rekorunu tazelemişti.

Hicri 24 Cemaziyelahir 1437, Miladi 03 Nisan 2016 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak yarışma, Türkiye’de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce olarak düzenlenecek.

Türkçe dilinde 5 farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 farklı kategori de düzenlenecek yarışma sınavında, yazılı test usulü çoktan seçmeli A kategorisi için 80, diğer kategoriler için 100 soru ile sıralama tespit edilecek.

Organizasyon komitesinden yapılan açıklamada;
“Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz.

Yarışma kitabımız da insanlara dünya ve âhiret saâdetini kazanma yollarını gösterecek, zâhirî ve bâtinî edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan muhtasar bir kitap olan İmam Nevevi’nin Riyazu’s Salihin eseri olacaktır.

Yarışmamız, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedeflemektedir.” denildi.

Yarışma tanıtım filmini izlemek için TIKLAYINIZ.

 

13 Kasım 2015’de başlayan yarışma başvuruları kitap temini ve detaylı bilgi için, hadis.ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebilir.

 

Profile Photo
Misafir

Üye Ol