Abdullah Talha

Ormantik’in Kuruluş Hikayesi

Abdullah Talha
Cevaplar3
Gösterim6450
Abdullah Talha
Moderatör
Konular4
Cevaplar0

Merhaba Arkadaşlar ;

 

Bende sizler gibi bir zamanlar bu sitenin müdavimlerindendim ama mezun olunca yeterli ilgi ve alakayı ister istemez gösteremiyoruz. 2012 Yılının Temmuz ayında artık yeni bir sıfata kavuşmuştum. ‘’ MEZUN’’  bir hevesle bitirdiğim 4 yıl da  iyi kötü bir çok anıya sahibim.

Öncelikle websitemizin size nasıl oluştuğundan bu birlikteliğin nasıl sağlandığından bahsedeyim bilenlerin affına sığınıyorum yeni gelen arkadaşlarımız için bir bilgi olsun yaklaşık 3 yıl önce daha önce fakültemiz öğrencilerinin sık sık girdiği ormanist.com isimli bir site vardı. Site yöneticileri mezun olunca siteyle pek ilgilenememişler durum böyle olunca siteyi devretmelerini teklif ettik fakat kabul etmediler bunun üzerine napabiliriz diye düşünürken Mehmet T. kardeşimle tanıştık kendisi webtasarımı konusunda uzman birisi daha önce kendisi de ormanist yöneticilerine teklifte bulunmuş fakat oda kabul görmemiş ikimizinde böyle bir ortak noktası olmasıyla yeni bir site hazırlama durumu söz konusu oldu sağolsun Mehmet kardeşim ormantik.com/forum’u oluşturdu bende gereken kaynakları sağladım.

Sınav Dönemlerinde öğrenci kardeşlerimizin de yardımı ile alt yapımızı baya bir güçlendirdik fakat burada alt yapı gerçekten sağlam ama üst yapının sürekli güncel tutulması gerekiyor bu konuda da görev fakültede ki gönüllü arkadaşlarımızın bizler şimdi kimin derste tuttuğu not iyidir kim çalışkandır fakülteye uzak olduğumuz için bilemiyoruz o yüzden aramıza katılan grup üyelerimizden gönüllü olarak bize destek vermek isteyenler oluyor bu şekilde tıpkı bir zincirin halkası gibi kenetlenip ilerliyoruz fakülte ile bizim aramızdaki dialog kesildiği gün ormantik’in geriye gittiği gündür. Allah’ın izniyle böyle bir şey söz konusu dahi olamaz. Nasıl yardımcı olabilirim size sorusu aklınıza geliyordur belki de bunu özelden konuşalım çünkü sitemiz fakültedeki hocalarımız tarafından da takip ediliyor.

Fakültemizde şöyle bir yanlış var maalesef bunun önüne geçebilmiş değiliz. Şimdi burada bizim için en ufak bir menfaat söz konusu değil biz tamamen öğrenci odaklıyız ve 1.sınıfından mezun oluncaya kadar kişilere rehberlik etmeye derslerine, projelerine destek olmaya çalışıyoruz fakat ne yazık ki fakülte ile öğrenci arasındaki dialogumuzu baltalanmaya çalışılıyor, bizler herkesin menfaatine hareket etmeye çalışırken bazı kendini bilmezler önce kendi menfaatini düşünüyor ve buradaki ortamdan hocalara bahsediyor ne konuşuyorsak ne paylaşıyorsak hocalara bildiriliyor belki kendisini kurtarıyor ama arkadaşlarını hiçe sayıyor.   Maalesef bu durumu düzeltemedik fakülte de bir çoğunuz şahittir hemen hemen bir çok şey menfaat üzerine kurulur en büyük dostluklar olarak nitelendirseler bile menfaatten doğmuştur mezun olduktan sonra o dostluktan eser kalmıyor o can ciğer kuzu sarması zannettiğiniz arkadaş sizinle işi bittikten sonra sizi ne arıyor ne soruyor neyse sizlerle birlikte umarım bu düzende bir değişim olur diye temenni ediyorum.

Fakültemizde orman mühendisliği bölümünden yana pek bir eksiğimiz olmuyor fakat diğer bölümdeki arkadaşlardan şu ana kadar açıkçası pek bir destek göremedik ve haliyle onlara ödev, proje konusunda yardımcı olamadık ümit ediyorum bundan böyle bu düzeni değiştirecek arkadaşlarla hareket ederiz ve diğer bölümdeki arkadaşlarla da çalışırız.

Çok Fazla uzattım hakkınızı helal edin yeni eğitim öğretim hayatınızın hakkınızda hayırlı olmasını temenni ediyorum. Fakülte hayatınızda başarılar peşinizi bırakmasın. Bir sorunuz sorununuz olduğu takdirde bizler her zaman desteğe hazırız. Tekrar görüşünceye dek kendinize iyi bakın. BAŞARILAR

Abdullah Talha TÜRKMEN

Orman Mühendisliği—2012 Mezunu  (abdullahtalhaturkmen@gmail.com – 05452654295)

Maisa
Üye
Konular12
Cevaplar2
 Birlikten kuvvet doğar, guzel bir is yaptiniz.
Ormantik
Yönetici
Konular208
Cevaplar19
Ne güzel dedin. Herkes senin gibi düşünse keşke. En azından geçtiği veya kesin geçeceğine inandığı derslerin sorularını akılda kaldığı kadar yazsalar.. 🤙
Hayat paylaşınca güzeldir.
[…] Seneler ne de çabuk geçmiş. Öncesinde 2005’te kurulmuş olan ormanist.com sitemiz vardı, bazı teknik sorunlardan dolayı isim değiştirdik ve 2011 yılından itibaren ormantik.com ile yola devam ettik ve halen sitemiz aktif bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Daha detaylı bilgi için Ormantik’in Kuruluş Hikayesi […]
Profile Photo
Misafir

Üye Ol